Sayı: 1 (2010)


---- Editör Notu ----

10 yılın ardından

İlk sayısını 2000 yılında basılı yayın olarak çıkaran ve 2009 yılından itibaren e-dergi statüsüne kavuşan SDÜ Orman Fakültesi Dergisi yayın hayatında 10 yılı geride bırakmanın sevincini ve gururunu taşımaktadır.

Dergimiz, yayın hayatının başından itibaren, çağdaş yayıncılık ilkeleri doğrultusunda, Orman Fakültesi çatısı altında bulunan Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı ile ilgili alanlarda yaşanan güncel gelişmeleri zamanında ve en doğru bir şekilde bilim camiasına sunmayı amaç edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda, Ülkemizde ULAKBİM ve CAB gibi ulusal ve uluslararası veri tabanlarına ilk üye olan ve üyeliğinin gereklerini etkin bir şekilde sürdürerek bilginin paylaşımını kolaylaştıran sayılı dergiler arasında yer almıştır. Geride bıraktığımız yıl itibariyle bütün işlevlerini elektronik dergi sistemi üzerinde gerçekleştirmeye başlayan dergimiz, sürekli gelişerek okuyucularına ve yazarlarına en etkin şekilde hizmet etmeyi sürdürmektedir.

Dergimiz, bundan sonraki yayın hayatında da, yazarlarının büyük emeklerle ortaya çıkardıkları bilimsel çalışmaları dikkatle inceleyen, neticede okuyucusuna çağın gerektirdiği kalitede makaleler sunan, hem ulusal hem de uluslararası akademik çevrelerde saygınlığı her geçen gün artan, çağdaş bir dergi olma hedefine doğru ilerleyecektir.

Bugüne kadar dergimize makaleleri ile katkı sunan yazarlarımıza, değerli vakitlerini ayırarak dergimize gönderilen makaleleri inceleyen hakemlerimize ve dergimize itibar gösteren okurlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Ayrıca, kurucu editörümüz sayın Doç. Dr. Erol ÖKTEM başta olmak üzere, 10 yıl içerisinde dergimizin bugünlere ulaşmasında emeği geçen tüm yayın kurulu üyelerimize ve yayın faaliyetlerimizde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Fakülte Dekanlığımız ile Üniversite Rektörlüğümüze saygı ve teşekkürlerimi sunarım.

Yayın kurulu adına
Yrd.Doç.Dr. Nevzat GÜRLEVİK
Editör
SDÜ OFD 2010